logo orig

Futsal

Športno društvo Rečica je v 2013 prevzelo vodenje laške občinske lige v malem nogometu- futsalu. Vabimo vas na ogled zanimivih tekem, ki bodo vsak petek, med 18.15 in 22.00 uro, na igrišču pri Osnovni šoli Primoža Trubarja Laško. V sezoni 2013 sodelujejo naslednje ekipe: ŠD Rečica, Bako' Team Hajek, Uličarji, Breze, ŠD Vrh nad Laškim, Zlatorog, Lipov list, AGM Nemec, Sharks, Jurklošter, NK Laško Pivovar. Na igrišču OŠ Primoža Trubarja se bodo ekipe prvič pomerile v petek, 5. aprila 2013. Informacije o ligi vam nudimo na telefonski št. 040/167-886 (Goran)

Zahvaljujemo se Občini Laško, ki nas podpira v prizadevanjih in sponzorjema nagrad Pivovarni Laško ter Gostišču in Pizzeriji Bezgovšek.

Aktualno lestvico in statistiko najdete na spletni strani kapadol

ZGODOVINA

Sedanji malo-nogometni klub ŠD Rečica izvira iz kluba Zgornja Rečica, ki je bil eden najstarejših klubov malega nogometa v laški občini. Tudi mi smo svojo malo-nogometno pot začeli okoli leta 2000, ko smo se pridružili klubu Zg. Rečica in potem počasi krenili svojo pot.
Leta 2004 smo pomladili ekipo in pod vodstvom Branka Kovačiča, člana državnega prvaka leta 1995 Mila Juventus, osvojili 4. mesto v 1. občinski ligi Laško in igrali v finalu pokalnega tekmovanja.
Potem je prišlo slabše obdobje, od leta 2005 do 2007, neprestane menjave igralcev in neresnost sta nas oddaljila od najboljših mest, vendar smo kljub temu obdržali status prvoligaša in se po tem padcu vrnili še močnejši.
Leto 2008 je postalo prelomno leto, saj smo v zelo močni konkurenci, postali prvaki 1. lige in si s tem pridobili prepotrebno samozavest in zmagovalno mentaliteto, ki sta za najboljše rezultate nujno potrebna. Od takrat naprej se vsako leto uvrščamo med najboljša tri moštva lige in redno osvajamo pokale. Tudi zadnja sezona 2012 je bila zelo uspešna, saj smo postali prvaki združene 1. lige.

Uspehi

1. MESTO 2. MESTO 3. MESTO
1mesto

2mesto

3mesto

POSTAVE ŠD Rečice, sezona 2013/2012

David Vegel, Milan Perko, Matej Ramšak, Marko Mauri, David Goluh, Mitja Lamper, Mirnes Joldič, Žiga Gosnik, Mihael Ravnjak in predsednik društva ŠD Rečice Bojan Šipek.

Izdelava in design: Zoran Špec